Bilgisayarda iptv nasıl izlenir? VLC iptv Resimli anlatım. - IPTV SATIN AL

Bilgisayarda iptv nasıl izlenir? VLC iptv Resimli anlatım.

İp tv ile televizyon seyrimizi bambaşka bir boyuta taşımıştır. Spor, Belgesel, Sinema, Dizi ,Çocuk ve daha birçok içerikle bizlere birçok imkan sunmaktadır. Günümüz teknolojisinde internet üzerinden en yaygın kullanımlardan biriside bilgisayardan televizyon izlemektir. Bu yazıda VLC player’da iptv nasıl izlenir onu anlatacağız.

Takip ettiğimiz birçok şeyi her an heryerde izlemek isteyebiliyoruz. Bununla birlikte ip tv kullanmak isteyenlerin birçoğu bu hizmetin tüm imkanlarından faydalanmak istiyorlar ve ip tv satın almadan önce detaylı araştırmalar yapıyorlar. Bu nedenlede iptv kullanıcıları satın almış olduğu iptv yi sadece televizyonunda kullanmaktan ziyade pc de mobilde yada tabletlerindede kullanmak istiyorlar. Şimdi bilgisayarda iptv satıcısından satın almış olduğumuz ip tv linki ile bilgisayarda nasıl televizyon izleyebiliriz ona bir bakalım.

VLC Player IPTV kurulumu

Pc’de en çok kullanılan ve tercih edilen programlardan biriside VLC Media Player‘dir. İlk olarak VLC Media Player’i bilgisayarımıza indirmemiz gerekmektedir. VLP Media Playeri indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ. Program ücretsiz bir programdır. Bu programı indirdikten sonra .

1 – VLC media player programını indirdikten sonra sol üst köşede ”ortam” sekmesini tıklayalım.

2 – Ortam sekmesi açıldıktan sonra ”Ağ Akışı Aç” seçeneğini tıklayalım.

3 – Ağ İletişim Kuralı ve Adresini Yazın: kısmına iptv satıcısından satın almış olduğumuz m3u url iptv linkini buraya kopyalayalım.

4 – Linki Kopyaladıktan sonra ”oynat’‘ ı tıklayalım ve ekranımıza görüntü gelene kadar bekleyelim kanal içeriği fazla olduğundan 1-2 dakika sürebilir.

VLC Media Player’de Kanal Değiştirme : (CTRL+L) tuşu kısa yoludur.

5 – Ekrana görüntü geldikten sonraki adım ”Görünüm” sekmesinden ”Oynatma Listesi” seçelim ve ardından tekrar bekleyelim 1-2 dakika ardından tüm kanallarınızın sıralı bir şekide ekranınızda görmüş olacaksınız. İstenilen kanalın üzerine tıklayarak istediğiniz kanalı izleyebilirsiniz.

Bu arada satın almış olduğumuz 1 adet iptv linkini tv, tablet, pc ve mobil bunların hepsinde kullanıp izleyebiliriz fakat hepsi aynı anda online olmamak şartıyla yani tv de izlerken aynı anda mobilden izleyemezsiniz yayının birini keser.

Eğer hala bir ip tv ye sahip değilseniz burayı  tıklayarak sitemizi ziyaret edip canlı destek bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz ve kampanyalı paketlerimizden faydalanabilir iptv keyfini doya doya yaşayabilirsiniz.

İptvkur ekibi olarak iyi seyirler dileriz…