iptv için internet hızı ne kadar olmalı? - IPTV SATIN AL

iptv için internet hızı ne kadar olmalı?

Kesintisiz Donma Olmadan iptv izlemek :

İnternet hızınızın 10mbps ile 100mbps arasında olması yeterlidir. Hatta minimum 12mbps ile 13mbps hızında olursa daha iyi kesintisiz bir şekilde yayın almış olursunuz. Esas önemli olan internet hızınızdan ziyade internet hızınızın stabil olması gerekmektedir. Yani internet hızınız birden yükselip birden düşüyor olmaması gerekmektedir. Bu sebepten dolayıda donmalar yayında aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

Ayrıca cihazınıza direkt olarak ethernet kablosu ile internetinizi bağlamanız çok daha iyi ve kaliteli yayın almanızı sağlayacaktır. İptv yi uygulama üzerinden kablosuz bir şekilde izlemekteyiz bir çoğumuz bu şekilde izlediğimizde bağlantı kopukluğu internet hızımız gibi etkenler kaliteli yayın almamızı engellemektedir. Bu sebeplerden dolayı en iyi harici iptv uyumlu cihazları kullanmak ve interneti direkt olarak ethernet üzerinden kablo ile bağlamamız kaliteli yayın almamızı sağlayacaktır. Eğer ip tv cihazı kullanmak istemiyor televizyonumuzdaki ip tv uygulaması ile iptv izlemek istiyorsak o zaman kaliteli yayın alabilmemiz için yapmamız gereken; Tv miz ile iptv uygulamamızın ve internet firmamızın birbirine uyumlu olması gerekmektedir. Bir kullanıcı X marka tv de X marka uygulama x marka internet firmasi ile kaliteli bir yayın alırken başka bir iptv kullanıcısı aynı uygulama ile farklı marka tv ile farklı bir internet firması ile aynı kaliteyi yakalayamayabilir. Bunu da anlayabilmemizin en basit yöntemi önce ip tv satıcısından bir test yayını deneme yayını talep etmektir. Bu yayınıda alt yapısı olan firmalar ücretsiz olarak kullanıcısına sunmaktadır.

Sağladığımız yayını 3 gün ücretsiz test etmek için buraya tıklayarak Whatsapp’dan iletişime geçebilirsiniz.

İptvkur ekibi olarak iyi seyirler dileriz. ip tv satın almak için www.iptvkur.com internet sitemizi ziyaret edip kanal ve içeriklerimizi görebilir canlı destek bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Mbps NEDİR?

Günümüzde herkezin çok fazla sıklıkla kullanmış olduğu fakat birçok kişinin tam olarak ne anlama geldiğini bilmediğimiz kelimeler vardır. İşte bu kelimelerden biriside Mbps dir. Genellikle herhangi bir şey indirdiğimizde veya bir internet satın alığımızda karşımıza çıkmaktadır. Mbps; Megabits Per Second, 1 Saniyede indirilen Megabiti ifade etmektedir. Veri hızını anlamamıza yardımcı olan ölçüm birimdir. 1 megabitlik bir veri 1.000.000 bitlik bir veriyle eşdeğerdir. Mbps genellikle internetin hızını hesaplama işlemlerinde kullanır.