IPTV Nedir? iptv'nin kullanıcıya sağladığı avantajları nelerdir?

Ip tv nedir? iptv’nin kullanıcıya sağladığı avantajları nelerdir?

Iptv nedir? Çanak anten yada fiber optik kablo ile gelen yayın sinyallerine ihtiyaç duymadan evinizdeki internet ile  tv ekranınıza görüntü almanız anlamına geliyor. İp tv internet üzerinden televizyon izlenmesi anlamınada gelir. Yani televizyonunuzda internette bir video film izliyormuş gibi düşünebilirsiniz.

İp tv size normal bir uydu alıcısından birçok fazla imkan sunmaktadır. Dünya üzerinde yayın yapan milyonlarca televizyon kanalları ve radyo frekanslarının bir arada izlenmesine olanak sağlayan kablosuz yayın sistemidir. İptv avrupada çok önceleri yaygınlaşmıştır. Türkiye’de ip tv teknolojisi yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır.  Sınırsız süper hızlı internetin hayatımıza girmesiyle beraber iptv de hayatımıza girmeye başlamıştır.

İptv yi akıllı tv yani android televizyonlarda yeni nesil smart tvlerde, iptv özellikli veya ip tv’yi destekleyen uydu alıcılarında, ios işletim sistemli cep telefonlarından izleyebilirsiniz. İptv’yi satın alıp televizyon, bilgisayar, telefon, tablette izlemek mümkün. İnternet sağlayabileceğiniz her noktada izleyebilirsiniz.

 

Arnix samba. ip tv destekleyen uydu alıcısıdır

 

İnternet hızım kaç olmalı?

Kesintisiz donma olmadan izlemek için internet hızınızında 10Mbps ile 100Mbps arasında olursa daha kaliteli bir yayın alabilirsiniz. Ayrıca iptv ye genelde sadece  maç izlemek amacıyla bakılıyor. İçerik olarak Sinema, Spor , Belgesel , Müzik, Dizi, Yerli ve yabancı popüler diziler, ve buna benzer birçok içerik isteğe bağlı yetişkin +18 kanallar bulunmaktadır.

 

İPTV’NİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Hepimizde olduğu gibi akşam evimize geldiğimizde yorgunluğumuzu biraz da olsa atmak için televizyon karşısına geçeriz ve evimizdeki sistem herhangi bir uydu yayını ise o an kanallarımızda ne yayınlanıyor ise onu izlemek zorunda kalırız. İptv’de bu olay tamamen ortadan kalmıştır. Oysaki iptv sisteminde ise biz daha evimize gelmeden ne izlemek istediğimize karar vermiş oluruz ve istemediğimiz herhangi bir kanalı izlemek zorunda kalmayız. Sizlere sunulan birçok özellik bulunmakta belgeseller, yerli  yabancı diziler, yüklenmiş en son filmler, alt yazı ,türkçe dublaj, çocuk ,animasyon, yetişkin kanalları ve bunun gibi birçok izleyebileceğiniz imkan sunmaktadır.

Ayrıca yayını kontrol etme özelliğide bulunmakta içersinde yüklü olan arşivdeki film, dizi gibi kategorilerdeki yayınları izlerken durdurma ileri ve geri sarma gibi özellikleride vardır. İptvnin en büyük özelliklerinden biriside izlemekten keyif aldığımız ve sürekli takip ettiğimiz diziler ve herhangi bir televizyon programlarının yayınlandığı saatte televizyon başında olamadığınız durumlarda bu dizileri veya tv programlarını kaydetmek zorunda kalmadan istediğiniz zaman ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. Bu olayda artık takip etmiş olduğunuz yayını kaçırmak zorunda kalmamış olursunuz.

Günümüzde artık her evde internet bulunuyor internetin faydalarından yararlanmanın bir yoluda İptv kullanmaktır. Eğer sizde bu dijital platforma dahil olmak ister iptv satın almak isterseniz www.iptvkur.com sayfasından canlı destek bölümünden iptvkur ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.